Главная arrow Не проста ў словы я гуляю, на роднай мове размаўляю

Адкрыццё першых класаў з беларускай мовай навучанняУпраўленне адукацыі, спорту і турызму Магілёўскага гарвыканкама даводзіць да ведама зацікаўленых, што ў 2017/2018 навучальным годзе (пры наяўнасці заяў законных прадстаўнікоў дзяцей) плануецца адкрыццё першых класаў з беларускай мовай навучання на базе дзяржаўных устаноў адукацыі «Сярэдняя школа № 1 г. Магілёва» (вул. Першамайская, 24), «Сярэдняя школа № 34 г. Магілёва» (вул. Габраўская, 16).

Акрамя таго, у наступным навучальным годзе працягне працаваць другі клас з беларускай мовай навучання на базе дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 34 г. Магілёва» (вул. Габраўская, 16), 8 клас з беларускай мовай навучання — на базе дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 1 г. Магілёва» (вул. Першамайская, 24).

Па пытаннях навучання дзяцей у гэтых класах трэба звяртацца па тэлефонах 22-12-64, 31-07-85 («Сярэдняя школа № 1 г. Магілёва»);
24-52-29, 24-50-15, 24-52-61 («Сярэдняя школа № 34 г. Магілёва»).

Метадычны дзень
21.10.2016

Метадычны дзень20 кастрычніка ў рамках метадычнага тыдня «Сістэмна-дзейны падыход у навучанні — адна з умоў павышэння якасці адукацыі» настаўніца пачатковых класаў Якушава В. В. правяла факультатыўны занятак «Асновы моўнай культуры» у 4 «В» класе. Тэма занятка — «Чалавек і яго блізкія». Дзеці разважалі аб ролі бацькоў у нашым жыцці, развівалі вусную і пісьмовую мову, удзельнічалі ў пэўнай маўленчай сітуацыі. «Ёсць толькі адно месца, дзе нас чакаюць, вераць, любяць і выбачаюць — дом, дзе жывуць нашы бацькі. У народе кажуць: «Бацька і маці ад бога ў хаце, что іх зневажае, дабра не знае», «У добрых бацькоў — добрыя дзеці».

Ці ведаеце Вы магічныя мясціны Беларусі?
14.10.2016

Ці ведаеце Вы магічныя мясціны Беларусі?Ці ведаеце Вы магічныя мясціны Беларусі? Такое незвычайнае падарожжа адбылося ў 1 классе. Яго праводзіла Марушэнка Святлана Іванаўна — намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце. Дзеці шукалі на карце беларускія гарады і вескі, у якіх ёсць магічныя мясціны нашай краіны: Цмокава возера, Цмокава пячора, Змееў камень. Яны знаходзяцца ў Віцебскай вобласці. А якія незвычайныя мясціны есць у Магілеўскай вобласці? На гэтае пытанне паспрабуйце адказаць самі.

«Ля вытокаў беларускай кнігі»
14.10.2016

«Ля вытокаў беларускай кнігі»13 кастрычніка ў школьнай бібліятэцы праходзіла выстава — агляд «Ля вытокаў беларускай кнігі». Прысутнічалі вучні 2-га «В» класа. Маленькія чытачы пазнаеміліся з беларускімі першадрукарамі. Пазналі калі ж з’явілася першая друкаваная кніга на тэрыторыі нашай краіны. Актыўныя чытачы былі узнагароджаны граматамі. Мерапрыемства прайшло вельмі цікава. Вучні пазналі многа новага пра сваю родную мову, краіну.

Мерапрыемствы ў адзiны дзень беларускай мовы (чацвер)
14.10.2016

Мерапрыемствы ў адзiны дзень беларускай мовы (чацвер):

1. Класныя i iнфармацыйныя гадзiны (па графiку)
  2. Выхаваўчыя мерапрыемствы грамадзянска-патрыятычнай накiраванасцiў ГПД.
  3. Абнаўленне iнфармацыi на сайце школы( рубрыка «Не проста ў словы я гуляю, на роднай мове размаўляю»).
  4. Пазакласныя мерапрыемствы:

Дзень літаратурнага партрэта
23.09.2016

Дзень літаратурнага партрэта15 верасня 2016 года ў школьнай бібліятэцы праходзіў дзень літаратурнага партрэта, прысвечаны беларускім пісьменікам А. Вольскаму (115 год з дня нарадзжэння) і Н. Гілевічу (85 год з дня нарадзжэння). Праходзіў конкурс віртуальнае падарожжа па кнігам пісьменнікаў. Падарожнічаючы па старонках кніг вучням было дадзена заданне знайсці творы гэтых пісьменікаў. Чыталі вершы, ставілі і адказвалі пытанні. Цікава прайшло віртуальнае падарожжа шмат новага вучні адкрылі для сябе.

Уся Беларусь у фотаздымках — пытаннях
22.09.2016

Уся Беларусь у фотаздымках — пытаннях15 верасня, у чацвер, у 1 «Г» класе нашай школы была праведзена віктарына «Уся Беларусь у фотаздымках — пытаннях».

Вучаніцам былі прапанаваны дзесяць пытанняў, якія прысвечаны дзяржаўнай сімволіцы, геаграфічным звесткам пра Беларусь, беларускаму першадрукару і г. д.

З задавальненнем дзяўчынкі шукалі адказы на прапанаваныя пытанні з дапамогай фотападказак.

<< [Первая] < [Предыдущая] 1 2 [Следующая] > [Последняя] >>

Результаты 12 - 17 из 17