Главная arrow Методическая работа arrow Планы работ arrow План по популяризации белорусского языка на 2011/2012 уч. год
План по популяризации белорусского языка на 2011/2012 уч. год Печать E-mail
03.11.2011

План мерапрыемстваў па папулярызацыі беларускай мовы і літаратуры на 2011/2012 навучальны год

№ п/п Мерапрыемства Тэрмін выканання Адказны
1. Работа пастаянна дзеючага семінара па вывучэнню нарматыўнай базы навучальнага працэсу, па рэалізацыі Закона Рэспублікі Беларусь «Аб правілах беларускай арфаграфіі і пунктуацыі» На працягу года Адміністрацыя школы
Лінкевіч Т.Я.
2. Правядзенне бацькоўскіх сходаў па матэрыялах Закона Рэспублікі Беларусь «Аб правілах беларускай арфаграфіі і пунктуацыі» На працягу года Лапіцкая Л.А.
3. Першы ўрок «Твая зямля, твая Радзіма названа светла — Беларусь» 01.09 Класныя кіраўнікі
4. Выпуск насценных газет, прысвечаных 120-годдзю М.Багдановіча Кастрычнік Волкава Н.Р.
5. Удзел у конкурсе метадычных ідэй «Адукацыя — 2011» Кастрычнік Шышова М.М.
6. Інтэрнет-конкурс малюнкаў «Па творам М.Багдановіча» 08-30.11 Беляева Г.Н.
Волкава Н.Г.
7. Кніжная выстава па творчасці М.Багдановіча Лістапад Зайцава Н.В.
8. Канцэрт беларускай песні «Беларуская зорачка» 09.12 Адміністрацыя школы
Настаўнікі беларускай мовы
9. Літаратурная віктарына «Перамагае той, хто ведае» (па творчасці М.Багдановіча) Снежань Лінкевіч Т.Я.
10. Літаратурная гасцёўня «Зорка Максіма» Снежань Шышова М.М.
11. Правядзенне акцыі «Размаўляем па-беларуску» 21.02 Настаўнікі беларускай мовы
12. Удзел у рэспубліканскім конкурсе па беларускай мове «Буслік», у школьным і раённым этапах алімпіяды па беларускай мове, у іншых раённых, гарадскіх і рэспубліканскіх лінгвістычных конкурсах Па графіку Волкава Н.Р.
13. Правядзенне тыдня беларускай мовы і літаратуры Студзень Настаўнікі беларускай мовы
14. Правядзенне выстаў беларускамоўных перыядычных і метадычных выданняў, тэматычных кніжных выстаў На працягу года Зайцава Н.В.
15. Наведванне драмтэатра, кінатэатраў горада. Прагляд і абмеркаванне спектакляў і кінафільмаў, створаных беларускімі аўтарамі На працягу года Лапіцкая Л.А.
16. Аказанне дапамогі настаўнікам школы ў афармленні рубрыкі «Новае ў беларускай арфаграфіі і пунктуацыі» На працягу года Настаўнікі беларускай мовы
17. Афармленне беларускамоўнай странічкі на сайце школы, прысвечанай пісьменнікам-юбілярам На працягу года Студзянцоў М.А.
18. Конкурс выразнага чытання вершаў М.Танка Люты Волкава Н.Р.
19 Выпуск насценных газет, прысвечаных 100-годдзю М.Танка Красавік Лінкевіч Т.Я.
20. Наведванне цікавых гістарычных мясцін Магілёва і Беларусі Май Шышова М.М.

« Пред.