Главная arrow Наши английские друзья
Наши английские друзья Печать E-mail
19.04.2012

Dear Friends!!!

We’d like to inform you that our school is going to develop relationships with a school from England.

Although none of the English children speak Russian, it’s all right. You have a great chance to improve your English. Our aim is to let you learn more about the life of the children of your age living in Great Britain.

We are sure you’ll enjoy it. It’ll be great fun to make friends with someone from abroad, to widen your world outlook, to enrich your inner world and make your life more interesting and exciting.

It will be a good opportunity to introduce our wonderful country to your new friends.

Friendship is the best policy!!!

Moretonhampstead Primary School
Greenhill, Moretonhampstead, Newton Abbot, Devon, TQ13 8LL