Метадычны дзень Печать E-mail
21.10.2016

Метадычны дзень20 кастрычніка ў рамках метадычнага тыдня «Сістэмна-дзейны падыход у навучанні — адна з умоў павышэння якасці адукацыі» настаўніца пачатковых класаў Якушава В. В. правяла факультатыўны занятак «Асновы моўнай культуры» у 4 «В» класе. Тэма занятка — «Чалавек і яго блізкія». Дзеці разважалі аб ролі бацькоў у нашым жыцці, развівалі вусную і пісьмовую мову, удзельнічалі ў пэўнай маўленчай сітуацыі. «Ёсць толькі адно месца, дзе нас чакаюць, вераць, любяць і выбачаюць — дом, дзе жывуць нашы бацькі. У народе кажуць: «Бацька і маці ад бога ў хаце, что іх зневажае, дабра не знае», «У добрых бацькоў — добрыя дзеці».

Лісоўская Наталля Уладзіміраўна

Метадычны дзень Метадычны дзень Метадычны дзень