Главная arrow Новости школы arrow «Мова маіх продкаў згінуць не павінна»
«Мова маіх продкаў згінуць не павінна» Печать E-mail
02.02.2017

Мова маіх продкаў згінуць не павіннаУ школьнай бібліятэцы з 2-4 класамі 02.02.2017 праходзіла мерапрыемства да Дню роднай мовы «Мова маіх продкаў згінуць не павінна». Дзеці пазналі пра гісторыю ўзнікнавення і фарміравання беларускай мовы. Нашы чытачы прасачылі складаны шлях беларускага кнігадрукавання. Прагледзілі прэзентацыю аб першым друкаваным слове. Пазнаёміліся з выдатнымі сынамі Беларусі, гуманістамі і асветнікамі.

Праз гульні размаўлялі на беларускай мове, чыталі вершы. Вучням было вельмі цікава. Актыўныя чытачы былі ўзнагароджаны граматамі.

Бібліятэкар А. А. Івонцьева

Мова маіх продкаў згінуць не павінна Мова маіх продкаў згінуць не павінна Мова маіх продкаў згінуць не павінна