Главная arrow Родителям первокласника arrow Першы раз у першы клас!
Першы раз у першы клас! Печать E-mail
14.02.2017

Першы раз у першы клас!Першага верасня адчыніліся дзверы нашай школы для вучаніц першага беларускамоўнага класа. На першы погляд нічога асаблівага не адбылося, але колькасць вучаніц здзіўляе- усяго дзве было. Але з пачатку другога паўгоддзя стала ўжо тры вучаніцы — і гэта нас радуе.

Першы год навучання ў школе- час пераходу ад гульневай да вучэбнай дзейнасці, заўседы самы цяжкі. Калі пераход адбудзецца паспяхова і дзіця засвоіць азы вучэбнай дзейнасці, у яго сфарміруюцца станоўчыя матывы вучэння, з’явіцца перспектыва дальнейшага развіцця. Аб гэтым клапоціцца Лідзія Пятроўна Ціханоўская, вопытны педагог вышэйшай катэгорыі. Лідзія Пятроўна стараецца навучанне першакласнікаў зрабіць цікавым і займальным, стварыць умовы, каб вучаніцы адчувалі радасць школьнага жыцця. Шмат мерапрыемстваў праводзіцца дзеля гэтага. Дзяўчынкі з задавальненнем ходзяць у школу, вывучаюць вучэбныя прадметы, знаемяцца з новымі словамі, размаўляюць па-беларуску. Мы спадзяемся, што колькасць вучняў беларускамоўнага класа будзе павялічвацца.

Запрашаем дзяцей, жадаючых вывучаць беларускую мову, у першы клас нашай школы!

Намеснік дырэктара
па вучэбнай рабоце