Загадкі пра жывёлы і расліны Печать E-mail
22.03.2017

Загадкі пра жывёлы і расліныУсе дзеці любяць адгадваць загадкі. А калі гэта загадкі на беларускай мове? Так, гэта выклікае цяжкасці, але усё-ткі цікава. У 1 «В» класе вучні справіліся з загадкамі. Яны не только адгадвалі іх, але і атрымлівалі цацкі — адгадкі загадак. А потым яшчэ і падзяліліся ведамі аб тым, дзе жывуць гэтыя звяркі — вавёрка, мурашка, вожык. Даведаліся і аб новых назвах раслін. Цяпер з лёгкасцю пакажуць і бэз, і валошку, і рамонкі. Не толькі пакажуць, але і папярэдзяць, каб не рвалі кветкі дамоў, бераглі прыроду. Ірына Мікалаеўна задаволена: вучні растуць добразычлівымі, адказнымі, стараннымі. І прырода будзе рада такім сябрам.

Загадкі пра жывёлы і расліны Загадкі пра жывёлы і расліны Загадкі пра жывёлы і расліны