Падарожжа ў мінулае Печать E-mail
17.04.2017

Фарміраванне любові да сваёй Айчыны пачынаецца з прабуджэння цікаўнасці да яе мінулага. У гэтым упэўнены настаўніцы пачатковых класаў Лісоўская Наталля Уладзіміраўна і Кісялёва Наталля Іванаўна, таму сваё мерапрыемства ў адзіны дзень беларускага маўлення прысвяцілі «Падарожжу ў мінулае». Хлопчыкi і дзяўчынкi 3 «А» і 2 «А» класаў знаёміліся з народнымі промысламі і рамёствамі, беларускім адзеннем, убачылі старыя хатнія рэчы, прачыталі народныя казкі. Вучні даведаліся, што наша зямля багата сваімі традіцыямі, славіцца сваёй старажытнай гісторыяй, самабытнай культурай. Беларусь ганарыцца сваімі паэтамі, пісьменнікамі, музыкантамі, мастакамі.

Шмат матэрыяла ў дапамогу класным кіраўнікам для правядзення мерапрыемств ў адзіны дзень беларускага маўлення ёсць у нашай школе ў спецыялізаваным кабінеце № 31, у якім займаецца 1 клас з беларускай мовай навучання.

Класны кіраўнік 3 «А» класа Лісоўская Наталля Уладзіміраўна і класны кіраўнік 2 «А» класа Кісялёва Наталля Іванаўна

Падарожжа ў мінулае Падарожжа ў мінулае Падарожжа ў мінулае