Главная arrow Не проста ў словы я гуляю, на роднай мове размаўляю arrow Нябёсная заступніца Беларусі- Еўфрасіння Полацкая
Нябёсная заступніца Беларусі- Еўфрасіння Полацкая Печать E-mail
27.10.2017

Image26 кастрычніка ў 2 “Г” классе прайшло гэта цудоўнае мерапрыемства, прысвечанае самай славутай з палачанак усіх часоў асветніцы Еўфрасінні Полацкай, якая была адной з самых адекаваных жанчын тагачаснай Еўропы.
Вялікую цікавасць мелі вечаніцы да гэтага мерапрыемства. Веды пра жыццё асветніцы Беларусі – Еўфрасінні Полацкай, яе самаадданасць дзеля асветы свайго народа, пакінулі ў дзіцячых сэрдцах удзячнасць і дабрыню А яшчэ, дзяўчынкі беларуска-моўнага класа, упэўнены – прыйдзе дзень і нацыянальная святыня беларусаў, святы крыж Еўфрасінні Полацкай вернецца на родную землю!

На рацэ Палата
Храм яе стаіць
Белай, белай птушкай
У нябёс глядзіць