Творчы вечар Якуба Коласа Печать E-mail
28.11.2017

Да 135-годзя неароднага паэта Беларусі Якуба Коласа ў Цэнтральнай бібліятэкі прайшоў творчы вечар.

Удзельнікамі былі вучаніцы 2 Г класа СШ № 34 г.Могілева, а так сама навучэнцы розных устаноў адукацыі нашага горада, жыхары і літаратары.

Сустрэча адбылася з родзечамі Я.Коласа – унучкамі: Марыяў Міхайлаўнай і Верай Данілаўнай   Міцкевіч. Шмат цікавага распавядалі яны пра жыцце і творчасць свайго дзда – Якуба Коласа.

Гучалі вершы,песні,якія нахняюць і хвалююць, вучаць шчырасці і дабраце, дапамагаюць глыбш зразумець і душу народа, і саміх сабе.

Хочаца верыць, што для юных чытачоу гэта сустрэча стане дарагой і запаведнай, што і ў новых пакаленнях будзе жыць і жіць вечная,бясконца родная паэзія вялікага народнага песняра!

Настаўніца 2 Г класа СШ №34 г.Магілева  Ціханоўская Л.П.